Ranza Modelleri

//Ranza Modelleri

Her Zevke Uygun Ranza Modelleri Burada

Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere herkes için özel üretim ranza modelleri ve fiyatları burada. Ranzalar özellikle çocuk veya genç odalarında oldukça sık kullanılan mobilya çeşididir. Dar odalara iki ayrı yatak sığdırmaktansa dikey olarak iki veya daha fazla yatağın üst üste koyulması ile meydana gelirler. Ranza modelleri bazı ailelerde aralarında fazla yaş farklı olmayan iki çocuk için sıklıkla kullanılır. Çocuklar açısından bir oyun alanı olarak da düşünüldüğünde sadece bu yüzden ebeveynlerin tercihi olabilmektedir.
Ranza tasarımları konusunda oldukça geniş bir yelpazeden söz edebiliriz. Standart ranza modelleri genel olarak alt alta iki adet yataktan oluşur. Son dönemlerde ise ranzalara çeşitli fonksiyonlar eklenebilmektedir. Bu fonksiyonlar içinde çalışma masası ve çekmeceler sayılabilir. Hatta bazen isteğe bağlı olarak ufak bir gardrop dahi eklenebilmektedir. Ahşap ranza çeşitleri mdf malzemeden üretien ranzalara göre daha sağlıklı ve kalitelidirler. Çünkü doğal ağaç her zaman insan sağlığına en yararlı malzemedir. Buna bağlı olarak bu ranza modelleri fiyatları biraz daha yukarıda kalabilmektedir. Dar çocuk odalarını dekore ederken çok çekmeceli ranzaları seçerek alandan önemli oranda tasarruf edebilirsiniz. Yavru yataklı ranza çeşitleri de ek bir çocuk misafir olduğunda önemli avantaj sağlar. Ranza içlerine sandık gibi kullanabilecek ek depolama alanları da eklenebilmektedir.

Ranza Fiyatları

Ranzalarda fiyatı belirleyen etmenlerden bahsetmemiz gerekirse malzeme seçimi ile başlayabiliriz. Demir veya ahşap malzeme kullanımı fiyatı doğrudan etkileyen bir faktördür. Demir ranzalar ahşaptaki kadar çok model ve estetik sunamasa da sevenleri de azımsanmayacak kadar çoktur. Demir ranzalar fiyat olarak daha aşağıda kalırken sunduğu konfor sınırlıdır. Ahşap ranzalara geçtiğimizde en düşük kalite olan sunta malzemelerin kullanıldığı modeller en ucuz ranza modelleri olarak karşımıza çıkar. Ama bu ürünler ne uzun ömür nede kalite sunar. Bizler Plato Mobilya olarak ürünlerimizde sunta ve benzeri malzemeler kullanmamaktayız. Kısa süreli kazanım elde etmek adına mantıklı gibi görünse de bir süre sonra yenisini almak zorunda kalacağınızdan bakmanız gereken ranza modelleri mdf veya masif ranzalar olmalıdır. Mdf suntaya göre çok daha dayanıklı ve kalitelidir. Üzerine uygulanan boyayı veya kaplamayı daha iyi gösterir. En kalitelisi hangisi derseniz tabi her mobilya ürünlerinde olduğu gibi masif yani doğal ağaç ranzalar diyebiliriz.  Ranza fiyatları konusunda ekonomi ve kaliteyi birarada arıyorsanız modellerimizden biri mutlaka sizin için.